ДНЕВНИКА НА ЕДИН ФИШ

Re: ДНЕВНИКА НА ЕДИН ФИШ

Мнениеот Mantis » Пет Яну 18, 2019 6:29 am

Лично мнение ще изкажа ! Някои хора си мислят, че учене извън играта е най-важното и колко повече толкова по-добре, но това не е така, особено за турнирният покер, докато при кеш формата може да се извлече повече от сухите тренировки ! Да спреш да играеш с дни, за да си цъкаш с разни калкулатори, това е безумно. Ученето е в играта, в грешките които допускаме и много от тях дори сами ги разбираме още в реално време.
И тези които сме ги разбрали в реално време, може да се запише ръката в ХМ и по късно да се прегледа и по този начин да запомним допуснатата грешка. Може и с аудио записваща програма или на телефона по време на игра да си изкоментираме допуснатата грешка и после да си прослушаме ситуацията.

Това е начина на развитие, да допускаме грешки и да ги запомняме, анализираме и да не ги допускаме отново. Този принцип и като цяло в живота не само за покера. Продължавай да играеш, не се вкарвай в тея филми с многочасови сухи тренировки всеки ден. То дори не може да се осмисли толкова много информация наведнъж ! Това е лично мнение и за турнирният покер конкретно най-много се очи с практика и пак практика и осмисляне на грешките.

Много добра опция е ако бюджета позволява да се наеме треньор и примерно веднъж седмично да се прави едно часов анализ на различни ситуации от изиграните през седмицата турнири.
Mantis

Мнениеот eGeMi » Пет Яну 18, 2019 8:38 am

Не е задължително да спираш да играеш, просто можеш да правиш по-кратки сесии с повече ревюта на HRC! Ще е по-полезно, когато си спомняш точно ситуацията, гейм флоу, тенденции на опонентите, а не да разглеждаш ситуациите във вакуум. По принцип не е добре да си променяш рязко графика за дълъг период от време, ще загубиш ритъм и ще има периоди на адаптация и в двете посоки. Просто може би е по-добре да си разпределиш времето по времето на trial-а по-удачно, за да може паралелно да изграйндиш и за пълната версия. Гл гл. Бих ти предложил сутрин да прекарваш 1-2-3 часа всеки ден с кафето и да си пускаш калкулации, а по време на сесия да маркираш всяка интересна префлоп ситуация, дори и да имаш очевидни решения, просто се замисли как могат да се развиват нещата.
Аватар
eGeMi

Мнениеот malkiqmuk1 » Сря Яну 30, 2019 12:36 pm

Привет , отмина първия ми месец с по сериозни натоварвания откъм покер.Раздвоен съм откъм резултатите , от една страна банката върви нагоре и би трябвало да съм доволен , от друга обаче като сума никак не ме кефи не знам или имам прекалено големи очаквания или има нещо бъг в системата. Ще постна графики и ще се радвам на коментар от ваша страна .
монт.png
монт.png (159.67 KiB) Прегледано 431 пъти

А това е основния ми формат , който ми изкарва стинки за да мога да лискам по мтт-та

сгфсдг.png
сгфсдг.png (141.6 KiB) Прегледано 431 пъти

Такааа сега малко размисли и страсти :) . Определено има напредък в играта ми , колкото повече усещам че имам едж над малоумниците а колкото и нескромно да звучи и над повечето регове , толкова повече нещата сякаш не се получават . Винаги във важните моменти както и да завъртя работите все греда . Последните няколко дена все едно бях срещу стена , горе долу 80% от турнирите бяха по един и същи сценарий първите 1/2 орбити направя стак и се почва цифромания и накрая ми дойде ръка с която да се бутна и зад мен монстър или ако съм с монстър или доминирам сък :oops: . Особено вчера работите бяха трагични , може би най-лошия ми ден от както играя , изненедващо останах почти спокоен и накрая просто ударих Х на софта и си пуснах туича . Другото което ме вълнува е играта на много маси . Играя на 4 маси , и на 6 се справям но играя роботизирано и мисля че изтървам доста валю , като се сложи и почти нулевия рейк бек ми се струва -ЕВ да го правя . Вие как мислите ? Като преглеждахме статсовете ми , според тренера максимално бързо трябва да вдигна нивото , но след последните дни евбб поспадна и нали съм си нит откъм БР ще заложа на по сигурното . И този месец основния ми формат ще е 45 1,5 , целта ми е да изиграя максимално много игри за да получа що годе достоверна представа за играта ми . Пуснах се на 180 2,5 разкатаха ме , нещо не мога да се нагодя на този формат и това е , макар че там са по слаби и от на 1,5 но факт е че работите боксуват :( . Вярно че съм играл съвсем малко от тях , но като ме блъскат като бръшнян чувал и малкото самочувствие което имам се изпарява
180.png
180.png (132.82 KiB) Прегледано 431 пъти

Поразтегли се малко поста и мисля да приключвам . Целите за този месец са минимум 400 снг 45/1,5 и около 50 мтт(месеца е малко къс и ще трябва да си разпределя силите максимално добре ) . За целта няма да се пръскам по форматите а ще играя само и единствено тези , уиш ми лък :D . Успех по масите !
malkiqmuk1

Мнениеот tylerd » Пон Фев 18, 2019 10:21 pm

И аз се мъча с микронивата и общо взето разбирам какво имаш предвид. В тази връзка аз направо на микронивата спрях да мисля за финансовия аспект. Знам, че няма как да "има файда" на тези нива по линията изкарани пари vs инвестирано време. Приел съм го, че това е част от тренировъчния процес да свикна на разни неща. Не съм и много сигурен какви са шансовете и колко време би отнело микронивата да изградят банка за следващо ниво. За себе си съм приел, че без по - стабилна допълнителна инвестиция няма как да се размина. Дори кеш на най - ниското ниво е по доходоносен спрямо инвестираното време за да се събере банка, но не обичам да играя кеш и не се възползвам. Има един огромен + който наскоро осъзнах и усетих в борбата с микронивата - това е, че много се изгражда волята :D :D :D човек да цъка часове на ден накрая да се окаже, че от цялата работа е примерно минус 5 $ (това ще се случва и на по - високи нива само, че с по голям минус) и това да се случва много на брой пъти и въпреки това да продължаваме, си е меко казано проява на желязна психика :D Но няма как, такова е хорото на, което сме се хванали, а покерът в много ситуации тества психиката ни. Сякаш успяват освен най - теоретично подготвените и най - непоколебимите, че пътят с покера по който вървят е правилния.

Успех, може да се засечем някъде по масите.
tylerd

Мнениеот Bahar_Musa » Сря Фев 27, 2019 3:29 pm

Здравей,

Разгледах ти последният пост и като цяло вървиш в правилната посока. ББ/100 ти е супер, както и повечето показатели са в добра норма. Реално погледнато целта ти на микронивата е не да изкарваш пари(невъзможно), а да изградиш банка, за да играеш следващото ниво. Затова не гледай какъв е финансовият резултат. Не съм сигурен с каква банка разполагаш, но на твое място бих пробвал да пускам по 1-2 СНГ на следващите нива, за да свиквам с напрежението. Играчите би трябвало да са същите. Целта ти ще е да свикваш със загуби/печалби и евентуално ако имаш голям едж над противниците да можеш да изградиш по-бързо банка. Като бих си сложил малък stop loss, защото ще искам да играя с агресивен банкрол. Докато не се качих на нива, където или играчите са по-компетентни или загубите започват да ти тежат повече. Всичко това с комбинация от доста часове работа извън практиката.

ГЛ с начинанието.

П.С. За съжаление скоро ще спираме форума по няколко причини. Бих искал да следя прогресът ти и ще е хубаво да се измисли някакъв вариант. В момента не съм измислил такъв...може би бъде по-активен в Дискорт канала ни. Ако може там да се правят по-дълги постове би било супер. До тогава, обаче, може да пишеш тук!
Bahar_Musa

Мнениеот malkiqmuk1 » Пет Мар 01, 2019 9:58 pm

Чвстита Баба Марта ! За съжаление sad news , в България явно не е писано да има покер общност . Към темата месеца беше ад , 80% от пушовете ми бяха срещу монстър ВТФ . В комбинация с нормалните съкове и кулъри стана мазало , лошото е че това повлия и на играта ми . В определени моменти играех страхливо , само и само да вляза в парите и обикновено ме наказваха като пуках балона . Тилтнат спюлвах по някой и друг турнир ( едната седмица нямах повече от 5 ръце на мтт :roll: ) . Имаше и моментни проблясъци спечелих второто си мтт и първата си 180ка 2,5 . Като цяло съм доста доволен че въпреки лошия рън + отчсти лошата игра не съм назад :) . Този месец се сдобих и с 32 инчов монитор и Холдем Ресурс Калкулатор , задачата е да изкарвам поне по 200$ на месец за да покривам вноската по монитора + други малки разходи ( 100 за разходи и 100 да дигам банката ) знам че ще това допълнително ще ме натоварва психически но определено си заслужава риска .Ето и сухата статистика :) :
BLOG.jpg
BLOG.jpg (126.33 KiB) Прегледано 357 пъти

BLOG 1.jpg
BLOG 1.jpg (230.86 KiB) Прегледано 357 пъти

BLOG 2.jpg
BLOG 2.jpg (119.06 KiB) Прегледано 357 пъти

Доволен съм от обема и от по-голямата част от играта си .С новия монитор е друга работата , след някой друг месец ще се увеличават и масите и надявам се и профита :D
За този месец съм замислил да наблегна на мтт и 180 2,5$ като ако дропна 40 би ще се върна на 45 1,5 да ребилдна ( ежентуално ) и полсе пак атака . Лошото на този план е че ще трябва да следя резултатита си всеки ден което не ми е много ок , но предпочитам така отколкото на края на месеца да трябва да се върна на 45 0,55 и всичко отначало . Това е за сега друго не се сещам ако се сетя ще пиша доакто има възможност . Късмет по масите !
malkiqmuk1

Мнениеот eGeMi » Пон Мар 11, 2019 10:40 am

Ще трябва да се стискат зъби докато нещо се отпуши, мисля, че е правилно, че инвестираш в себе си в началото. Бах е прав, че по този начин ще е трудно да мислиш за пари, които да теглиш регулярно и практически така ще налагаш още по-голямо напрежение върху себе си. Рънът ти изглежда е лош, но съм виждал и доста по-лоши.. опитвай се да се съсредоточаваш върху това, как може да се подобряваш и дали не пропускаш някакви тънки моменти. Съкаутите означават най-често, че сме играли добре, а сетъпите.. са ясни. Според мен с постоянство и тези резултати можеш да си отвориш вариант да влезеш в някоя стейкинг група. Това дали го искаш или не си е твое решение.
Аватар
eGeMi

Мнениеот malkiqmuk1 » Пон Мар 11, 2019 10:12 pm

И аз си мислех че предния месец рънвах зле , но това беше защото не знаех какво ме чака този :mrgreen:
FG.jpg
FG.jpg (82.02 KiB) Прегледано 295 пъти

Особено днес беше върха на сладоледа :twisted:
malkiqmuk1

Мнениеот malkiqmuk1 » Пет Мар 15, 2019 12:04 am

Днес Старса пак твореше :cry:
LUCKYSTRUKY.jpg
LUCKYSTRUKY.jpg (141.96 KiB) Прегледано 275 пъти

Може ли някой нормален човек да ми каже как се мин3бет/колва с 53о , за съжаление последните месец и половина колкото по малоумни са играчите толкова по им връзва .Това са около 30% от ръцете , към 50% са ми пък ей тези :shock:
SDFSDF.jpg
SDFSDF.jpg (136.27 KiB) Прегледано 275 пъти

добре че поне тоя с валетата беше с по малък стак .Другите 20% издържам но максимум до средната фаза , след това сап зад врата , къв съм аз да влизам в парите .Всеки човек си има някакъв праг на търпимост и за съжаление днес чашата преля . Дръпнах си почти цялата банка .Оставам с 200 БИ за 0,55 .Колкото и малоумно да е , просто не мога повече , тия филми from zero to hero не ги прожектират вече .
FSDFSDFSDFS.jpg
FSDFSDFSDFS.jpg (115.83 KiB) Прегледано 275 пъти

Каквото и да правя , каквото и да флопна на ривъра всичко е в коша . Не знам какво ще става занапред не съм се предал тотално , но едно нещо ми стана ясно , без сериозна инвестиция няма как да се получат работите . За съжаление старса ми знаят слабото място и малко да отхвръкна и леко с финес ми подрязват крилата. Не знам в момента дори не мога да мисля трезво . То в последните 3/4 години каквото и да реша да правя , всичко отива в канала , човек като си се роди с късмет , цял живот си върви с него :cry: .Изгубих всякакво желение и мотивация за игра . Ще затворят и форума да не мога да си рева на воля :( , отивам да се самоубеся и да се свършват тия мъки
malkiqmuk1

Мнениеот malkiqmuk1 » Сря Мар 20, 2019 10:55 am

Здравейте , след кратка тилт почивка сме бак он трак :D . След като вече няма да ми се налага да глрдам резултати ежедневно си мисля че тилта ще е малко по малко .Лошото е че сме пак на стинките , дано шипна някой тур , че иначе ще е голяма мъка с тия малоумници.Ако не шипна нещо до края на месеца ще съм на 45 0,50 :evil: , след това каквото сабя покаже .Късмет по масите !
malkiqmuk1

ПредишнаСледваща

Назад към Вашите блогове