Покер Кариера 2.0

Re: Покер Кариера 2.0

Мнениеот eGeMi » Вто Май 08, 2018 10:54 am

Този блогпост ще е малко по-различен от останалите. Предишните бяха като ретроспекция и доклад, този по-скоро ще е като план за нагласата ми и за това какво ще правя през един от най-важните месеци за всеки МТТ играч.

Първо, мерси на @solarispoker, че е обърнал внималние на това което бълвам тук. Осъзнавам, че по-рядко използвам този формат, за да "представям" какво се случва около мен, но сигурно ще се повторя, след като стриймвам доста редовно на почти всички от вас им е ясно как стоят нещата и за това ми е трудно да намеря какво различно съдържание да вкарвам в блога. Все пак ще опитам да извадя някои "новини".

Серии.., мечта за Ден 2! Никога не съм стигал Ден 2. Ще опитам да променя тази година, но пък ако не стане.. няма да е кой знае какво. Предполагам, че всички сте надъхани много да си промените банкрола драстично покрай всичките турнири, които предстоят до края на май! Аз обаче съм със смесени чувства.
Първо.. оптимизъм! Не защото стискам палци на ръцете и краката да ми вързва в тия масовки, а просто защото поиграх напоследък повечко турнири с играчи, които наглед би трябвало да имат повече опит от мен, по-висок среден бай-ин ... абе регове, а равносметката е, че просто не са на топ ниво. Рядко вече виждам играч, (поне на тези турнири, които аз играя), който да ме държи под напрежение нон-стоп, да се чудя на всяка крачка как ще ме изклати. На база на това просто осъзнавам, че ако всичко е нормално и поддържам В game и нагоре ниво, е въпрос на добро стечение на обстоятелствата, за да се случи нещо запомнящо се. Пиша това, след като преди 2 седмици се измъкнах от раз от най-големия даунсуинг, който съм имал за последните 18 месеца. Сигурно звучи прекалено самоуверено, но си давам сметка, че все пак това са турнири на ниско и аха-аха средно ниво. Идеята е, че не искам сам да се поставям под напрежение, като се хвърлям на всяка цена да играя турнири с по-висок бай-ин от обичайното за мен, където ще има и повече хора доста по-добри от мен и където би трябвало да се надявам на много повече късмет.
Второ.. реализъм! Както обикновено последните няколко години, след като осъзнах естеството на игра по време на серии НЯМАМ АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ФИНАНСОВИ ОЧАКВАНИЯ! Не знам как е при вас и по този повод ми се ще, ако някой иска да си напише мнението, но според мен тази нагласа също сваля менталното напрежение от това, че видиш ли .. сега е момента и ако не се получи нищо - драма! Може би някой хора ще разсъждават, че е добре човек да визуализира целта (в случая парите) и това би му помогнало, аз обаче съм далеч от такива Зен ****** (fill the blanks). Ето и пример за моята гледна точка: Преди време играех доста повече сателити отколкото напоследък.., играех всеки път за милиона , за някакви по-големи турнири, даже за живи турнири и какво се получаваше.. Имам си аз, примерно, 10 маси (навремето) по 11$ и изведнъж точно по средата на монитора съм разпложил масата с яката работа. Милиона! Lifechanging money! 1 час игра, флип, сетъп , аут! Или още по-лошо.. ако е някоя ръка, за която имам съмнения, че съм изиграл по правилния начин. И после настроението и ментала в канала. Да не говорим, че по време на игра вниманието ми към другите турнири е намалено.. И сега ми се случва това, когато играя няколко турнира и съм стигнал финална маса на един от тях, не че е добре, но поне е по-обективно и целенасочено. А за другото .. като се обърна назад не виждам смисъл. На днешно време гейм подборът ми е доста по балансиран, за да може почти всички турнири да са с еднаква тежест. По скоро искам да комбинирам от една страна масовки и от друга някакви подобни на СНГ, които, ако спечеля да избиват примерно 1-2 сесии и по този начин да намаля вариацията. Осъзнавам, че през май месец това няма как да стане, тъй като има прекалено много големи турнири, които няма да пропусна, особено с програмата на парти мрежата, където на кръгъл час има сериозни възможности. Споделям ви това с пределното съзнание, че играх Sunday Million Take 2 и имах 6 риби, ама риби, на масата! Оттук нататък ще гледам да не пропускам такива шансове, просто защото са валю, но пък нямам амбицията непременно да играя всеки 100$ и 200$ турнир, които покерстарс и парти предлагат по време на серии. Ще пробвам сателити за доста от тях, но няма да е края на света, ако не ги играя, така или иначе има достатъчно "забавления"! Виждал съм и другата крайност при много играчи - да речем заради големите наградни фондове пускат турнири с входове, които са по-ниски от стандартните за тях и донякъде гледат с пренебрежение на тях, подценявайки играта, позволявайки си да вземат неоправдаено високо вариативни спотове, а и когато дийпнат за сметка на някой по-скъп турнир, пак са недоволни! Колко пъти ви се е случвало да си казвате... ей да му ... .... , на тоя най-умрелия ми дава а на другите не! И нещо пак от гледна точка на реализма, мисля че има някаква връзка и ще ви преразкажа нещо, което ми се случи по време на стрийм и каква е моята самооценка. Появява се нов пич, който си личи, че абсолютно начинаещ питайки дали играя с инстински пари и дали съм печелил някога турнир, което ми се стори забавно, но.. не е сефте. Понеже има дилей, преди да мога да изясня нещата, се намесва едно от по-редовните момчета и му отговаря (цитирам по памет) .. "е какви са тия въпроси .. естествено, че е с истински пари, естествено че е печелил турнири - Евгени е един от най-добрите играчи в България.." , от което ми стана още по-весело.. тъй като тотално не е вярно. И си казвам аз: "Така и така, няма такова нещо, играя, да речем, на някакво средно ниво..", просто защото в моите представи покер играчи могат да се нарекат, хората които играят редовно и са оцелели през годините. При което редовният зрител добавя.. "Е , ако искаш ще се поправя, един от най-добрите играчи на средните нива... " Описвам ви тази случка, тъй като ... отговорът ми беше (а и гледната ми точка) .. "Няма как да съм сред най-добрите... а да играя ниски и средни нива". Осъзнавам си, че имам някакви качества, но също така съм наясно, че грешките, които допускам в момента ще бъдат наказвани доста по-сериозно, ако се опитам да се надигравам с реговете на по-високо ниво.
Трето! План конспект! Днес преди да зачеша масите ще седна и ще си направя график за това кои дни ще играя до края на сериите. От опит знам, че в такива случаи е добре да се изготвя повече от един вариант, тъй като всичко се случва... Особено важно е да се следи, доколко човек е подготвен за игра на конкретния ден от гледна точка на физическа умора, а и от това колко му се е насъбрало в последно време. Сериите са маратон, а не спринт. Контролирането на пулса е важно! За това ще си направя план А, който ще е с максимално натоварване и доста амбициозно и план Б, който да допуска някои компромиси, с цел да не прегарям психически или да не сядам преуморен, просто защото има добри турнири за игра. Факт е, че на следващият ден ще има други, не по-лоши! По принцип се надявам да успявам да играя 5 дни в седмицата, но с оглед на това кога има омахи , win the button , лимит холдем и други неща, които не представляват интерес за мен ще се нагаждам.

От гледна точка на обучението ми също има новини. Успях да се сдобия с PioSolver и поради това, че все повече срещам играчи от по-високите нива, познаването на GTO стратегиите става все по-наложително. Освен това това би трябвало (!!) да стимулира самостоятелната ми работа и анализ върху съмнителни постфлоп спотове. Надявам се това да повиши и качеството на съветите и на тренировките като цяло и коучингът, който давам да е на едно по-добро ниво! Опитах да ползвам и един нов префлоп калкулатор, за 1-2 седмици , но се оказа, че начинът му на действие не е достатъчно ясен на този етап от развитието му и засега не инвестирах в закупуването му, но и това беше някакъв полезен опит и научих нещо от това. През този месец имам чувството, че съм някакси по-сериозен от тази гледна точка, оставям по-малко неща недовършени, дано така и да продължава. Може би спада на напрежението от това, че заличих големи загуби за кратко време, а си мислех, че може да ми отнеме месеци да риграйндна банкрола си, ме успокои и мотивира една идея повече.

Открих и нещо като ново хоби - може би забелязвате постерите и анонсите за стриймовете на фейсбук странциата на Pokeracademy.bg - https://www.facebook.com/www.pokeracademy.bg. В свободното си време се опитвам да се правя на някакъв PhotoShop аматьор, използвайки една подобна програма за графичен дизайн. Донякъде възможността да създавам такива колажи, които подхождат на различните стриймъри или пък на различни събития ми прави удоволствие забелязвам, че на моменти отделям повече време на това, в сравнение на аналитичната покер работа... Осъзнавам, че всичко изглежда доста стъкмено и "евтнио" и какво ще излезе от това не знам.. засега ми е тръпка! :) Би ми било полезно да чуя и някаква обратна връзка по повода, ако на някой му прави добро или лошо впечатлеие.
Предполагам, че след сериите ще ъпдейтна и с традиционния доклад за това какво къде и колко съм спечелил/загубил. So Stay Tuned и успех по масите и в тежките пролетни битки!
Аватар
eGeMi

Re: Покер Кариера 2.0

Мнениеот lyubo » Пон Мар 04, 2019 8:56 pm

Здравей , страхотно четиво !! следя темета.

Аз съм нов във света на покера , имам някакви минимални познания и поста който си написал ми изясни доста неща. За в момента и аз се чудя на къде да се съсредоточа , дали да са кеш маси или мтт.
Поздрави и успех на масите :)
lyubo

Предишна

Назад към Вашите блогове